PREPROSTO USTVARJANJE Z OTROKI ZA KRATEK ČAS

RECEPT ZA SLANO TESTO

Sestavine za pripravo slanega testa:

• 300 g moke (gladka, bela)
  • 300 g soli
  • 2 dl vode
  • 1 žlica olja

Postopek priprave slanega test

V skledo odmerimo vse sestavine. Z žlico jih rahlo zmešamo skupaj. Ko se začne kazati oblika kepe testa, slano testo za ustvarjanje damo na delovno površino (lahko jo še malenkost pomokamo) in zgnetemo gladko kepo slanega testa. Pred uporabo testo lahko za pol ure postavite v hladilnik, da se bo lepše oblikovalo.

Po želji dodajte barvo za živila.

Namig: Z otrokom preberete zgodbico in nato otroku prepustite prosto ustvarjanje s slanim testom.

POMLADNO USTVARJANJE

Uporabite domišljijo in uporabite materiale, ki so vam na voljo

TISKANJE NA PAPIR, LES ALI OSTALE MATERIALE

Štampiljke lahko izdelate iz pene, slamice, krompirja, lahko uporabite razne zamaške in pokrovčke.

SLIKANJE S SLAMICAMI

Otroku na razpoložljivo podlago iztisnite barvo, ki naj bo tekoča. S pihanjem skozi slamico lahko ustvarja različne motive.

Namesto barve lahko v visok pladenj nalijete vodo in dodate detergent za pomivanje posode ali tekoče milo. S pihanjem skozi slamico bo otrok užival, ko bo ustvarjal milne mehurčke.

Ta vnos je bil objavljen v OBVESTILA. Zaznamek za trajno povezavo.