OTROCI SO RADI KREATIVNI

Kreativnost je človeška vrlina za katero si odrasli težko priznamo, da nas v njej prekašajo otroci. Kreativnost je vse bolj iskana tudi pri odraslem človeku, zato je pomembno, da jo razvija že otrok. Nekateri otroci so samoiniciativni, nekateri pa potrebujejo malo spodbude. Na fotografijah, ki sledijo je nekaj idej za spodbujanje kreativnosti pri otrocih.

Shadow drawing | Activities, Activities for kids, Art for kids Če otrok ustvarja v prostoru, mu omogočite svetlobo z namizno svetilko in prilagodite delovno površino glede na to katero roko otrok uporablja za pisanje.

Frozen Ocean Animal Rescue V plastično posodo nalijte vodo in vanjo vstavite male živalske figure, lahko so tudi drugi predmeti, nato postavite posodo v zamrzovalnik in počakajte, da voda zmrzne. Zamrznjeno vsebino postavite v večjo plastično posodo. Otroku pripravite toplo vodo (lahko jo tudi solite) in brizgo ali vodno pištolo s katero bo brizgal v led ujete predmete. Njegova naloga je, da reši vse živali/predmete.

Drawing Portraits on Sheet Protectors * ages 4+ | Montessori art ...  Prerisovanje obraza skozi folijo

IN KO VAS BODO PROSILI ZA MALO POZORNOSTI:

Rainbow Toast | My Blog Skupaj pripravite slasten prigrizek

Cheap Sale 5 Styles DIY My First Book Felt Quiet Books Baby Early ... Izdelajte knjigo v kateri naj bo en lep dogodek, ki se vam je zgodil skozi dan, tako se boste kasneje spominjali lepih trenutkov

Activities for Kids at Home After Coronavirus School Closure | Time V prostoru ali na dvorišču skupaj izdelajte različne poligone

7 Kids' Room Ideas That Inspire Creativity, Calmness, And ... Pričarajte pravljične trenutke z branjem prijetnih in smešnih zgodbic

Ta vnos je bil objavljen v O VRTCU. Zaznamek za trajno povezavo.