TAJNIŠTVO: 01 709 80 14
 

VODENA VIZUALIZACIJA

Dreaming – The Heart Beat

 

Otroci potrebujejo sprostitev in vodena vizualizacija je ena izmed njih. Dogaja naj se v prostoru, kjer se tiho govori, ali pa je popolna tišina. V poplavi vizualnih spodbud opažamo, da otroci težko samo poslušajo. Raje imajo slikanico kot samo pripoved. Na sliki je že vse narisano in ni treba uporabiti lastne domišljije, zato je način vodene vizualizacije, ki spodbuja domišljijo in spoznavanje drugega sveta, ki je v njih samih zelo dobrodošel.

Še o podajanju zgodb:

Prvi odstavek služi pripravi in ga povemo z normalnim glasom. Ko se otroci umirijo, začnemo pripovedovati tiho in počasi. Med naslednjimi odstavki so mišljeni daljši premori, kjer otrokom omogočimo razcvet njihove lastne domišljije. Zadnji odstavek, ki je mišljen, kot vrnitev v sedanjost, povemo malo glasneje.

KUŽEK NA TRAVNIKU

LETIMO

POMLAD V PARKU

SEM METULJ

V GOZDU

BARVE NA TRAVNIKU

PACKE

SEM MAJHEN ZAJČEK

POMLADNI DAN NA TRAVNIKU

DEŽELA ŽIVALI

OKROGLA SOBA

POTOVANJE Z BALONOM

V TOPLI POSTELJI

ZVONČKI

SEM PTICA

 

 
 
 
 
 
 
 
DOSTOPNOST