TAJNIŠTVO: 01 709 80 14
 

SNEG RAZVESELJUJE OTROKE IZ SKUPINE PIKAPOLONICE

V mesecu januarju, nas je na Blokah razveselila velika količina snega. Otroci iz skupine Pikapolonice so sneg z navdušenjem najprej opazovali skozi okno. Ob prebrani  zimski pravljici z naslovom Zarja kraljična snega smo se pogovarjali o  snegu, snežaku in zimskih oblačilih. S pomočjo aplikatov so otroci oblekli punčko v zimska oblačila. Vzgojiteljici sva jim sneg na pladnju prinesli v igralnico, kjer so ga najprej potipali, gnetli in prijeli v roke. Ugotovili smo, da je mrzel. Najbolj pogumni so ga tudi okusili. S čopiči in tempera barvami so barvali sneg ter spoznali, da se sneg hitro topi, če ga polijejo s toplo vodo. Odšli smo na zasneženo vrtčevsko teraso, kjer so se otroci valjali po snegu in ga nalagali v kanglice.  Z gobicami smo pobarvali lesene kroge in iz njih naredili snežake, ki sedaj krasijo našo vrtčevsko garderobo.

 

Sara Šega in Veronika Bačnik

qrf

 
 
 
 
 
 
 
DOSTOPNOST