TAJNIŠTVO: 01 709 80 14
 

Naravoslovni poskusi: voda, sneg, led

V skupini Medvedki smo se odločili, da za en dan postanemo mali znanstveniki.

Zunaj smo opazili ledene sveče in otroci so spraševali zakaj nastanejo, kam izginejo, zakaj iz njih kaplja…

Veliko vprašanj za male glavice.

Ob pesmi Snežak smo se pogovarjali zakaj se snežak boji sončnih žarkov in zakaj ostane na tleh luža, ko se ogreje. Ugotovili smo, da se sneg ob toplem soncu tali in nastane voda, ponoči pa je pogosto mraz in voda zmrzne-nastane led. Podobno se je dogajalo z našimi ledenimi svečami: ko je bilo toplo, se je sneg talil in je voda kapljala iz streh. Ponoči pa je bil mraz in so kapljice zmrznile. Naslednje jutro so nas pričakale ledene sveče.

V skupini smo pripravili preizkus. Na pladnje smo dali plastične igračke in jih polili z vodo. Čez noč smo jih postavili ven in zjutraj nas je pričakala ledena plošča. Odločili smo se, da rešimo naše igrače iz ledenega oklepa. Polivali smo jih s toplo vodo in počasi se je led talil. V igralnici smo imeli tudi zaboj s snegom in vrče z vodo. Tako je nastala naša ledena dežela in igra ter raziskovanje sta nas zaposlili za celo dopoldne. Pripravili smo si tudi ledene barve-zamrznjene tempera barve. V naši topli igralnici so nastale prave umetnine, ko se je barvni led talil in puščal sledi na papirju.

 

Urška Praznik

 
 
 
 
 
 
 
DOSTOPNOST