Tačke pomagačke v vrtcu

V letošnjem šolskem letu smo v vrtec povabili gospo Bredo Kus in njenega Tukija. Gospa Breda sodeluje v Slovenskem društvu za terapijo s pomočjo psov, Tačke pomagačke. Tuki je vzgojen in ljubeč terapevtski pes. Na otroke ima velik vpliv. Deluje sproščujoče, pomaga odpraviti strah in navezati očesni stik. Otroci so nad Tukijem navdušeni. Ker so se otrokom že ob prvem obisku zaiskrile oči, smo se dogovorili, da nas gospa Breda in Tuki obiskujeta celo leto.

Terapija s pomočjo psa je namenjena predvsem izboljšanju socialnega, čustvenega in miselnega stanja. S svojo naklonjenostjo, mehkim kožuščkom in nežnimi tačkami, ustvari občutek topline, domačnosti in varnosti. Veselimo se naslednjega obiska.

V tem sobivanju imajo živali izjemen pomen, katerega se premalo zavedamo.

Mateja Trontelj Zgonc

Ta vnos je bil objavljen v O VRTCU. Zaznamek za trajno povezavo.