Pust v vrtcu

Kljub izrednim razmeram smo letos pustovali tudi v našem vrtcu. Pustno rajanje smo prilagodili vsem trenutnim ukrepom, obenem pa poskrbeli za ples in dobro glasbo.  Že teden prej se je vsaka igralnica spremenila v pravo pustno delavnico. Otroci so si s pomočjo svojih vzgojiteljic in pomočnika vzgojiteljice izdelali pustne kostume.

Na pustni torek se je vsaka skupina ponosno predstavila ostalim skupinam.

Otroci iz skupine Pikapolonic že komaj čakajo pomlad, saj so se vsi spremenili v lepe in dišeče travniške cvetlice.

Tralala, hopsasa pustne smo šeme,

tralala, hopsasa nič nismo lene.

Tralala hopsasa mi se vrtimo,

tralala, hopsasa in veselimo.

Pri Medvedkih so se v teh dneh naučili novo pesmico Klobuček (J. Bitenc). In tako so nastali čudoviti snežaki.

Pri Metuljih pa se je igralnica spremenila v čisto pravo kokošjo farmo “KOKO PIŠČE”. Za osem kokošk in enega petelina skrbijo tri pridne kmetice.

Skupino Čebele pa so na pustni torek obiskale Tačke na patrulji: Maršal, Bron, Robi, Roki, Sila, Zuma in Everest. Tačke je spremljal Riki s svojo opazovalnico. Če še ne veste, Tačke pomagajo vsem, ki so v težavah.

Navihane lisičke zvitorepke pa so se skrivale v svojem brlogu pri Mravljicah.

Najstarejša skupina Murnov se je na pustni torek preoblekla v številke. Pustne šeme že dobro vedo, da bo potrebno kmalu v šolo.

Menimo, da smo letos zimo zelo dobro pregnali.

Strokovni delavci vrtca

Ta vnos je bil objavljen v AKTUALNO, O VRTCU. Zaznamek za trajno povezavo.