Mreža gozdnih vrtcev

Naš vrtec je v letošnjem letu vključen v projekt Mreža gozdnih vrtcev-Gozdna pedagogika. Sodelujejo vse skupine-od najmlajših do najstarejših-predšolskih otrok. Namen projekta je spodbujati pogosto bivanje v naravi, dejavnosti izvajati v gozdu in na travniku ter omogočati spontane igre v naravnem okolju. Otroci pri tem pridobivajo pomembne izkušnje, preizkušajo in urijo svoje motorične spretnosti, oblikujejo medsebojne odnose in se v prvi vrsti igrajo.

V tednu otroka smo strokovne delavke pripravile lutkovno predstavo »Razbita buča« po ruski ljudski pravljici.

Ker je v zgodbi miška izgubila svojo hišico, saj se je le-ta razbila, smo se z otroki odločili, da ji pripravimo in uredimo novo stanovanje.

Po predstavi smo tako vse skupine vrtca nadaljevale dejavnost v gozdu, kjer smo nabrali različne naravne materiale, da opremimo in okrasimo miški bučo.

Nastala so čudovita mala stanovanja z gugalnicami, tobogani, tudi na hrano niso pozabile otroške glavice…

 

Urška Praznik

Ta vnos je bil objavljen v AKTUALNO. Zaznamek za trajno povezavo.