NARAVOSLOVNI POSKUS-VULKAN

Na ustvarjalne urice so otroci prišli polni pričakovanj, saj so jim že starši povedali, da se bomo pogovrajali o vulkanu. Nekateri so vulkan poznali in o njem že veliko vedeli. Za nekatere pa je bilo to čisto nekaj novega, nenavadnega.

Otrokom sva izbruh vulkana najprej pokazali na posnetku. Ob posnetku smo se veliko pogovrajali. Otroci so z zanimanjem in navdušenjem spremljali najine besede.

Nekateri bi si želeli obiskati kraj vulkana, nekateri pa so raje tukaj, na varnem v Sloveniji, kjer vulkanov ni.

Nato sva jim pokazali, kako lahko doma naredimo vulkan, ki ni nevaren in ni vroč. Ob opazovanju poskusa je navudšenje otrok rastlo in rastlo. Pohiteli so za mize, kjer so v paru izdelali svoj vulkan. Iz igralnice je bilo slišati veselje in smeh.

Tako je vrtec zaživel tudi v popoldnaskem času.

Mateja Trontelj Zgonc in Marjeta Kočevar

Ta vnos je bil objavljen v AKTUALNO. Zaznamek za trajno povezavo.