ZIMSKE USTVARJALNE URICE

Tokrat smo si z otroki v čarobnem vzdušju lučk prebrali slikanico z naslovom »Nekega zimskega dne« avtorice Christine Butler.  Ker je ježku v zgodbi njegova rdeča kapa kar nekajkrat pomagala iz težav, smo si svojo kapo tudi mi naredili – uporabili smo tehniko praskanke.

Že izrezane kape smo pisano pobarvali z voščenkami, nato pa smo jih na tanko prebarvali s črno tempera barvo, kateri smo primešali tudi rumenjak. Da se je barva hitro posušila in smo lahko nadaljevali z najboljšim delom – delom praskanja in risanja vzorcev,  smo si pomagali s sušilcem za lase. Otroci so z lesenim svinčnikom risali (praskali) različne mavrične vzorce in si kapo tako po želji okrasili. Nastale so čudovite zimske kape, ki so jih otroci odnesli domov. Domov niso odnesli le kap, pač pa tudi idejo za izdelavo praskanke doma.

Čarobne praskanke sva pripravili Maruša in Mateja.

Ta vnos je bil objavljen v AKTUALNO. Zaznamek za trajno povezavo.